Meie president on nüüd samuti MTÜ Meeta tegemistest kuulnud

7. juunil oli MTÜ Meeta juhatuse liikmel Kaisa Seinal võimalus koos  Kingitud Elu fondi vabatahtlikega väisata president Kersti Kaljulaidi. Presidendil oli külalistele peaaegu tund aega.

Rääkisime annetamisest ja Haigekassast ja maksupoliitikast jms. President viis jutu suhtlusele ravimifirmaga Hoffmann–La Roche ja kuna Kaisa on selle ravimifirma ravimiuuringus osalenud, tõstatas ta teema, et kuidas saaks teha nii, et Eesti patsiendid ei jääks riigi väiksuse tõttu ravimite testimise võimalusest (ja samas tasuta ravi saamisest) ilma. President Kaljulaid mõistis teema olulisust ja ütles, et kui on võimalus sel teemal oma sõna ütelda, siis ta teeb seda. Tema arvates võiks olla üle-euroopaline ravimeid vajavate isikute andmebaas ja kui Eesti meditsiinipersonali on liiga kulukas ravimiuuringu läbiviimiseks välja koolitada, saab ju patsienti lennutada nt Saksamaale või Inglismaale või kus iganes on vastav meditsiiinipersonal olemas.

Tore oli tunda, et president mõistis teema olulisust ja usume, et võimaluse korral võime tema eestkõnelemisele sel teemal loota.

Uhke on ka teada,  et Kingitud Elu fondi kingituses presidendile olid ka Kaisa kootud sokid.