MTÜ Meeta Facebookis

1 day ago

MTÜ Meeta

Meil on veel seda raamatut, kellel soov!
Seda saab osta ainult otse meie kaudu, raamatupoest seda ei saa. meeta.ee/raamat/

Oleme aasta jooksul juba palju kasulikku ja head tänu raamatuostjatele teha saanud. Aitäh kõikidele, kes on juba meid aidanud ja raamatu soetanud!
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 month ago

MTÜ Meeta

MTÜ Meeta auliige, armastatud onkoloog dr Riina Kütner rääkis KUKU raadio saates “Terviseks” metastaatilisest rinnavähist. Kuula podcasti!

router.euddn.net/media.kuku.ee/terviseks/terviseks20201013.mp3
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 month ago

MTÜ Meeta

Meie Kati-Maid peetakse meeles ja tema nimel tehti “Kingitud elule” kena annetus.JÄRELHÜÜE
"Kati-Mai Toome, 21.05.1981-1.10.2020. Viiendat põlve järjest õpetaja.
Kallis Kati-Mai!
Oleme Sinu Tallinna Inglise Kolledži lennukaaslased aastast 1999, sinuga sama vanad (ehk muidugi noored!). Ja tegelikult peaksime veel tükk aega olema selles eas, kus “tervist!” soovimine tundub rohkem lihtsalt sõnakõlks kui päris tõsine vajadus.

Möödunud nädalal aga saatsime su siit ära tundmatutele radadele, sest sinu tervis vedas sind alt. Lahkusid meist esimesena ja läksid selgelt liiga vara, liiga valusalt ja liiga rängalt. Su mälestusteenistus tõi Jaani kirikusse kokku sadu inimesi, selle suure kiriku peaaegu rahvast täis. Tulid ka paljud need, kes muidu ehk sinna ei satu ja need, kes polnud sind võib-olla viimase kümne aasta jooksul näinudki.

Oma olemise ja olemusega jõudsid 39 aasta jooksul puudutada väga, väga paljusid - olgu nendeks sinu suur, soe ja kokkuhoidev pere ja suguvõsa, sinu elukaaslane, su lähedased sõbrad, su kolleegid, su paljud reisikaaslased, 17 aastakäigu jagu õpilasi su enda õpetajateelt või meie, sinu kunagised klassi- ja koolikaaslased.

Õppisime koos kõigepealt Tallinna 7. keskkoolis, seejärel nime poolest juba Inglise Kolledžis ja pärast õpetasid sina koolis peaaegu kaks aastakümmet inglise keelt. Sulle mõeldes - ega eesti keeles polegi üdini täpset vastet väljendile “so full of life”. Seda sa olid. Oma nakatava naeruga, mahlaka - ja sageli
ka musta - huumoriga, kogu oma hoogsa, otsekohese ja julge olemisega.

Kuigi sinu minek on nii kurb ja valus, oli su ärasaatmine
ühtaegu väga liigutav, täis meenutusi su vitaalselt elatud elust enesest. Meil on hea meel, et saime sinu mälestuseks koguda kokku annetuse vähiravifondile Kingitud Elu, sest ka sina mõtlesid oma eluajal väga palju teistele.

Sa rääkisid oma rinnavähist ja selle ravist avameelselt ja ütlesid korduvalt, et seda peabki tegema, sest: “Naised, palun minge kindlasti kontrolli!” Sinu enda haigus kahjuks ei allunud peaaegu üldse ravile, aga ehk saab fondist abi keegi, kellele võib elupäästvaks või -pikendavaks kõrreks osutuda mõni eksperimentaalne ravim.

Jää hüvasti, alati suure südamega Kati-Mai! Sügav kaastunne veelkord ka kõigile lähedastele.

Klassi- ja koolikaaslased Tallinna Inglise Kolledžist."
... See MoreSee Less

View on Facebook