MTÜ Meeta Facebookis

3 weeks ago

MTÜ Meeta

Täna jagame Ameerika MRV patsientide kolmandat nõuannet.

MIDA SINU ÜMBER OLEVAD INIMESED SAAVAD TEHA?

Hea on, kui sul on lähedased sõbrad, kellele saad loota igapäevaste asjade korraldamisel. Inimesed tahavad aidata aga nad ei tea, kuidas. Samas on väga raske abi paluda. Anna sõpradele väikeseid ülesandeid. Sageli üteldakse, et helista, kui sul on abi vaja. Aga see on nii üldine. Sõber, kes tahab aidata, võiks näiteks helistada, et hei, ma lähen poodi, nimeta mulle kolm asja, mida ma sulle toon.
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 weeks ago

MTÜ Meeta

Kaisa vaatas eile Dana-Faber vähiinstituudi korraldatud otseülekannet, milles rääkisid kaks MRV patsienti USAst - Krista ja Hanna ning instituudi sotsiaaltöötaja Liz Farrell. Teen mõne järgmise postitusega räägitust kokkuvõtte.

Kuidas oma haigusest lastele rääkida?

Krista; „Minu lapsed olid 19 (tütar) ja 27 (poeg), kui ma sain MRV diagnoosi. Viis aastat varem olin saanud esimese diagnoosi ja meil oli jutuajamine rinnavähist ja et see ei ole surmaotsus ja nüüd pidin oma lastega pidama uue vestluse ja rääkima MRVst. Aasta aega ma ei kasutanud sõna „metastaatiline“, sest guugeldades leiab internetist selle kohta palju negatiivset ja ma tahtsin neid sellest säästa. Tahtsin neid säästa sellest ärevusest ja depressioonist, mida interneti-tõde ja seal leiduv statistika võib tekitada.“
Hanna: „MRV diagnoosi saades olid mu lapsed vanuses 10 ja 13 aastat. Kaks aastat varem oli mul rinnavähi diagnoos. Kõige hirmsam oligi see, et kuidas oma lastele sellest rääkida. Appi tuli sotsiaaltöötaja. Lastele tuleb rääkida, et nemad ei ole ema haiguses süüdi, samuti ei tähenda ema haigus seda, et nemad haigeks jäävad. On normaalne, et lapsed tahavad nutta ja neil on palju küsimusi. Tuleks jätkata igapäevarutiini – igapäevategevusi. Esmalt tuleb võtta aeg, et ise piisavalt teadmisi saada. Seejärel tuleks harjutada, mida sa lastele ütelda tahad. Ole aus. Kui lapsed küsivad, kas sa sured sellesse haigusesse, siis vasta, et see ei juhtu kohe, ma annan sulle teada, kui see juhtuma hakkab. On normaalne, et sa ei tea vastuseid kõikidele küsimustele, mis lapsel tekkida võivad aga ütle, et sa uurid vastuse välja. Täida oma lubadust.“

Video on järelvaadatav siin: www.facebook.com/danafarbercancerinstitute/videos/10156518994452937/?fref=mentions

Dana-Farber Cancer Institute
We’re talking about living with metastatic breast cancer with Dana-Farber social worker Liz Farrell, LICSW, and two of her patients, Krista and Hanna. Comment with your questions!
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 month ago

MTÜ Meeta

Täna on Meeta nimepäev! ... See MoreSee Less

View on Facebook